| anonim_4396 a întrebat:

De catva timp incoace calculatorul meu face fite, porneste tare greu, se intrerupe butonasul de start si apare windows... dupa care se inchide, mai apoi apare din nou, ce este de facut? oare cine este vinovat? Unitatea centrala sau monitorul? Stie cineva?/

Răspuns Câştigător
| gingasull a răspuns:

Unitatea centrala este de vina, butonul de la unitatea centrala se blocheaza datorita uzurii butonului ( acest fenomen se produce datorita apasarilor frecvente in ani de zile) si mie mi se intampla la fel la unitatea mea de 5 ani. Cat despre pornirea greoaie a calculatorului, una din cauze poate fi prezenta multor virusi, mie mi se oprea dintr-o data calculatorul in timp ce lucram pe calculator. Am fost cu unitatea la un specialist I. T. si mi-a reinstalat windows-ul.

11 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Unitatea centrala.Monitorul are legatura cu placa video si ceea ce prelucreaza placa video.

| User a răspuns:

Noh asta-i buna... computerul pitziponcrolling on the floor

| Malvina24 a răspuns:

Asa face si al meu si eram disperata imi facea multi nervi si trageam stecherul din priza! apoi am reinstalat windows-ul si acum e super nu mai am probleme! eu asta iti recmand sa faci! poate ai luat virusi puternici si antivirusul tau nu face fata! bafta!

| baiatudela4 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui reinstalat windosul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este vorba despre butonul de la monitor...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi s-a intamplat si mie, de obicei e de la virusi sau de uz. In orce caz trebuie sa reinstalezi windows-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reinsttaleaza.windosul.cauta.un.program.anti.virus.bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze.sint.STELIAN.mi-am.schimbatID-ul

| jonh a răspuns:

Daca ai un monitor de 10 ani.

| prietenonghe a răspuns:

Buna Stejara! Cred ca trebuie reinstalat windows-ul

| noname28 a răspuns:

Posibil sa trebuiasca sal formatezi, asta daca nu ai formatat de multa vreme. apoi sa fii atenta sa nu auzi veun zgomot mai ciudat la el