| asodxxl1 a întrebat:

Deci am gasit o placa video pe care as dori sa o cumpar.aceasta este Nvidia Quadro FX580 512MB DDR3 128 Bit, si as vrea sa stiu daca e compatibila cu placa de baza ASROCK N68C-S AM3

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu prea multe despre acesta placa. Fiind DDR3 are frecventa de transfer mai mare de cat placa ta. In aceste conditii (daca va merge) n-o vei putea folosi la puterea ei din cauza vitezei mici a placii de baza. Mai are o hiba: nu are iesire VGA. V-a trebui sa cumperi daptor VGA-DVI Output.