| andrei3136 a întrebat:

Deci am minecraft pe telefon, sunt pe survival mi-am făcut casă tot, am făcut o mină şi găsesc două diamante, le sparg dar nu dă diamante şi nici redstone dar cărbunele se sparge si merge să-l iau si ironu-l merge, numai diamantele nu merg si redstonul, de ce?

Răspuns Câştigător
| Retr0Hacks a răspuns:

Daca ai un pickaxe de lemn sau stone nu poti, iti trebuie unul de iron sau diamant

5 răspunsuri:
| andismecheru a răspuns:

Asta inseamna upgrade faci piciex din lemn, apoi din piatra. cu piciex de ge redstone sau diamantpiatra poti sparge carbune si fier. si cu fierul poti sparge redstone si diamantele.

| andrei3136 explică (pentru andismecheru):

Poti sa mai spui o dată ca nu am ânteles!?

| andismecheru a răspuns (pentru andrei3136):

Pai trebuie la crafting table sa faci daca nu ști asta esti Noob

| andrei3136 explică (pentru andismecheru):

Ştiu ca trebuie crafting table dar ântrebarea mea a fost că de ce nu merge să sparg diamante cu pickaxe de lemn sau da piatra dar acum am ânteles...âmi trebuie pickaxe de fier sau daemond să sparg red stone sau gold sau diamante!

| andismecheru a răspuns (pentru andrei3136):

Diamantele le poti sparge doar cu iron.