| Z3R0H0uR a întrebat:

Deci, ca sa va lamuresc... Ma jucam Counter-Strike 1.6 asa si asa. am intrat in setari, Video etc si nu stiu ce am schimbat de acolo din Normal in nu stiu ce. Si de atunci, cand intru in orice Counter-Strike imi apare tot ecranul negru, doar un dreptunghi albastru in care scrie "Video mode not supported".
Aveti idee cum pot scapa de asa ceva?!
Mentionez ca totul mergea super ok inainte sa schimb chestia aia, foloseam OpenGL.

Funda!

14 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Dai click dreapta pe shortcutul de pe desktop>properties> si dupa -game cstrike adauga -gl -w 1024 -h 768

| Z3R0H0uR explică (pentru Zangetsu):

Nu este de la rezolutie. Am incercat, nu a functionat. Altceva imi recomanzi?

| Zangetsu a răspuns (pentru Z3R0H0uR):

Mai adauga -full -freq 60

| Z3R0H0uR explică (pentru Zangetsu):

Acum primesc o eroare cu rundll32.py. Chiar nu stiu ce sa'i fac.sad

| Zangetsu a răspuns (pentru Z3R0H0uR):

Da-mi mesaj privat cu id-ul de mess sa arunc o privire cu teamviewer

| Z3R0H0uR explică (pentru Zangetsu):

Incercam maine daca putem, acum mai raspund la cateva intrebari pe TPU si o sa ma pun la culcare. sad Mersi mult. :p

| Zangetsu a răspuns (pentru Z3R0H0uR):

Ok.

| Public22 a răspuns:

Instaleaza jocul inca o data

| Z3R0H0uR explică (pentru Public22):

Crezi ca nu am incercat?! Ba chiar am intalat 20 de cs-uri si nimic.

| Public22 a răspuns (pentru Z3R0H0uR):

Cred ca e placa video.

| Z3R0H0uR explică (pentru Public22):

Asta ziceam si eu, dar mi se pare ca mi sa m'ai intamplat odata si dupa ce am reinstalat windowsul totul mergea bine.

| Public22 a răspuns (pentru Z3R0H0uR):

Pai incearca asa, reinstaleaza windowsul si vezi, daca tot nu merge, placa video e clar.

| Z3R0H0uR explică (pentru Public22):

Momentan nu pot sa reinstalez windowsul. Am o gramada de poze in pc, amintiri etc. Deasta am intrebat aici, poate exista o alta alternativa.

| Áçé_Áçé_Geo_1995 a răspuns:

Click dreapta pe conita de la Counter-Strike (sa nu fie shortcut) >> Proprietati (Properties) >> Compatibility iar acolo bifezi casuta cu Run in 640x480 screen resolution si merge.