| Wehrmacht a întrebat:

Design-ul unui site se face cu un limbaj de programare sau cu un program?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Te referi la banner, sau la felul in care e construit siteul? un site din asta se poate face in dreamweaver. imaginea (bannerul) o poti face in photoshop. pentru un feature mai complicat (gen sondajul) trebuie sa cunosti javascript, la fel si pentru un motor de cautare, sau pentru o interfata cat de cat ok

4 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Pai faci cu Microsoft office frontpage webdesign.

| Nede a răspuns:

Limbaj de programare din cate stiu eu.

| Andrei7520152 a răspuns:

Site-urile mai simple se pot construi cu un program (abode dreamweaver de ex). Trebuie sa cunosti un limbaj de programare pentru a scrie o aplicatie flash; teoretic, nu trebuie sa lucrezi in dreamweaver (poti scrie un site foarte simplist in HTML in notepad daca cunosti comenzile)

| Wehrmacht explică (pentru Andrei7520152):

Din cate am auzit,cu HTML poti sa faci legaturi,pui poze pe site, scrii continutul, alegi background-ul...etc.Dar eu vreau sa stiu cum faci...nu stiu cum sa zic.De exemplu:

http://ro.gothic3-game.de/....../index.php

O grafica ca la siteul ala cum faci? In ce program?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Te referi la banner, sau la felul in care e construit siteul? un site din asta se poate face in dreamweaver. imaginea (bannerul) o poti face in photoshop. pentru un feature mai complicat (gen sondajul) trebuie sa cunosti javascript, la fel si pentru un motor de cautare, sau pentru o interfata cat de cat ok