| Wehrmacht a întrebat:

Legat de site-uri, design-ul paginilor este facut cu un limbaj de programare sau cu un program?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Sunt si unele programe, insa foarte putine si de obicei le cumperi cu bani, si se lucreaza de obicei foarte greu cu ele.
Pt site-uri, si desing-ul acestor site-uri, o alta modalitate foarte buna este limbajul HTML, este destul de usor daca chiar vrei sa faci un site, si sa te tii de el, eu de ex, am studiat putin limbajul si este foarte usor de inteles, mai ales daca-ti scrii codurile alea pe o foaiewinking
Deci, daca ar fi sa-ti recomand intre programe pentru site-uri si libajul HTML, ti-ar recomanda HTML-ulwinking
P.s-Eu m-am lasat de acest limbaj doar pentru ca m-am plictisit si pentru ca nu am mai vrut sa fac un site, nu pentru ca nu am putut sa-l invatwinking

| Wehrmacht explică (pentru MenInShadow):

HTML il invat acum.Dar ma refer la nu stiu cum sa zic.partea grafica,design-ul.Din cate am vazut,cu HTML poti doar sa scrii, sa legi site-urile intre ele si sa faci tabele, chestii din astea.Tot cu HTML poti sa faci si grafica?

| MenInShadow a răspuns (pentru Wehrmacht):

Da, trebuie sa descarci anumite imagini de pe net, sau sa le faci tu, in photoshop, etc etc etc, stii tu povestea, dupa sa le pui pe site, si sa le redimensionezi cu limbajul HTMLwinking