| MorarescuStefan a întrebat:

Desktop PC White Intel Core i7-6700 pana la 4.0 Ghz, 16 gb ddr4, ssd 480 gb si HDD 1 TB, placa video Intel HD Graphics 530, HDMI si DVI, carcasa RGB alba acest pc e bun de gaming?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Excelent (nu e chiar ză-best) deci : spor la lucru!

| antonioger a răspuns:

RAM-ul e mic, incearca 32Gb sau ideal 64Gb iar placa video lasa de dorit ai nevoie de Nvidia sau Radeon RX. De obicei Intel e parte din placa de baza si e minimal.

| CristinaCrin a răspuns:

Pentru jocuri ai nevoie de o placa video dedicata. Cat despre sistem, personal as cauta ceva cu procesor mai nou.