| Benn12 a întrebat:

Dupa cateva minute de la instalarea windows-ului 10, am intampinat problema ca nu se ma deschide aproape orice program..astept mult timp, si nu se deschide.dau restart de 7 ori..degeaba.
De cand am unit 2 hard diskuri numai asa facesad
Ce sa fac? daca reinstalez face la fel?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Ultima versiune de windows 10, mai exact versiunea 1809 nu prea e compatibil cu HDD- urile, este creat mai mult pentru SSD-uri!
Deci instaleaza o varianta mai veche de win 10! Sau ia-ti un ssd de 100 gb pe care sa instalezi sistemul de operare! Bafta!

| Benn12 explică (pentru lpavel):

Am deja ssd

| lpavel a răspuns (pentru Benn12):

Atunci rabda cateva zile pana isi face cateva actualizari windows-ul, daca nu-si revine trebuie sa te intorci la o varianta mai veche de win10! Sau mai poti incerca sa descarci o varianta curata de win 10 de pe site-ul Microsoft!

| Benn12 explică (pentru lpavel):

Inteleg...dar am incercat pe alta unitate sa bag hard disk-ul si vad ca merge... what?
Ce are? nu mai inteleg, numai batai de cap am.

| lpavel a răspuns (pentru Benn12):

Pai merge dar sigur pe acea unitate ai numai 1 HDD... am si eu 1 SSD si un HDD, la inceput si mie mi-a facut probleme dar dupa cateva actualizari, si am schimbat programul cu pricina intr-una mai noua si problema a fost rezolvata la mine! nu stiu ce altceva ai mai putea face, eventual sa te intorci la o varianta de win 10 mai veche, cum am mai zis...

| Benn12 explică (pentru lpavel):

Da...o sa astept sa vad.
Deci pe pc-ul ala aveam numai HDD, si asta am un ssd si un hdd.
incerc

| lpavel a răspuns (pentru Benn12):

Asa am si eu, un ssd de 500 si un hdd de 1000 si acum la mine merge perfect, diferenta e ca al meu e laptop...