| barbosu213e a întrebat:

E bun pentru gaming? Gen gta v,fortnite, cs go, doom? 720p ca atat duce monitorul:))

https://www.cel.ro/......1PTcrPw-l/

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Da, este decent acest calculator.
La 720p vei folosi mai mult din procesor decât în cazul sesiunilor de gaming la 1080p.
Dacă vrei ceva mai bun, recomand: https://www.itmar.ro/......b-ssd-1862
Are 16GB RAM, un HDD mai mare.
Placa video este cu 15-20% mai slabă dar nu vei simți diferența la acea rezoluție la care joci.
Mult succes!

2 răspunsuri:
| vidiinho a răspuns:

Eu as merge pe varianta recomandata mai sus de catre colega, avand in vedere rezolutia maxima a monitorului actual.

Are un procesor mai nou, mai multa memorie (8gb ram sunt deja la limita, este diferenta destul de mare intre 8 si 12+ in jocurile mai noi)
Ceea ce mie nu-mi place, este ca in niciunul de mai sus vad sa fie descrisa sursa....ca deh, unul din cele mai importante componente, nu vi le aratam, si posibil ca din aceasta cauza pe viitor, sa nu poti face upgrade la o placa video mai buna daca nu faci si la sursa
Acelasi lucru si pentru restul platformei, care este construita pe un Haswell refresh si nu prea vei avea posibilitatea upgradarii pe viitor

Ce intrari video are monitorul actual? Intreb pentru ca, oricare din cele 2 sisteme ai alege, daca monitorul actual are intrare VGA/D-Sub vei avea nevoie de un convertor activ de semnal video

| barbosu213e explică (pentru vidiinho):

Stiu ca am nevoie dw un convertor, mulțumesc foarte mult pentru răspunsul dat