| Ionut659 a întrebat:

Https://m.cel.ro/......ScyNz0p-l/

Va merge gta 5 ul pe el? Măcar 60fps pe high sau normal

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

NOPE, nu va merge GTA DELOC pe el
iti trebuie placa video de joace, nu integrata in procesor, MAI ALES UN PROCESOR VECHI GENERATIA 3

Morariu_Claudiu_1997 ti-a dat raspunsul corect, si DA, placa video de jocuri face cam cat restul calculatorului, NOOO SHlT!

in plus ai spus cel.ro, NIMIC NU MERITA LUAT DE LA EI, chiar daca e chilipir
https://www.compari.ro/stores/c-e-l-s113882/
173 din 234 au parerea CEA MAI PROASTA despre cel.ro
si asta am auzit din surse multiple, nu numai de pe compari.ro
chiar am vazut cu ochisorii mei mici si porcini cum si-au schimbat site-ul pe alt domeniu ca sa scape de reputatia nenorocita

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Procesor și ram e ok. Dar placa video e integrata. Și nu merita. Cauta alta varianta și crești buget la 1500 lei ca poți găsi cu placa video dedicata de 4-8 GB.

| NLS a răspuns:

E cam scump pentru procesorul acela si nu are oricum placa video.

Am gasit pe alt site ceva putin mai bun (procesor mai puternic si sistemul nu e cu mult mai scump, vine si cu Windows 10),
dar tot trebuie sa iti cumperi o placa video separata.

minim o GTX 750 Ti,

sau o GTX 660 Ti

sau daca iti permiti, ar merge chiar si GTX 960

https://www.interlink.ro/......hed-p33128

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Acel PC nu are placa video dedicata. Cauta ceva ce are dedicata si o sa mearga. Asta e ce am gasit mai ieftin cu placa video dedicata si o garantie. https://www.samwise.ro/......s2pv-10313
E facut cu piese si vechi si noi dar macar ai garantie.

| JicaContra a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

NOPE, nu va merge GTA DELOC pe el
iti trebuie placa video de joace, nu integrata in procesor, MAI ALES UN PROCESOR VECHI GENERATIA 3

Morariu_Claudiu_1997 ti-a dat raspunsul corect, si DA, placa video de jocuri face cam cat restul calculatorului, NOOO SHlT!

in plus ai spus cel.ro, NIMIC NU MERITA LUAT DE LA EI, chiar daca e chilipir
https://www.compari.ro/stores/c-e-l-s113882/
173 din 234 au parerea CEA MAI PROASTA despre cel.ro
si asta am auzit din surse multiple, nu numai de pe compari.ro
chiar am vazut cu ochisorii mei mici si porcini cum si-au schimbat site-ul pe alt domeniu ca sa scape de reputatia nenorocita