| Skillisallineed a întrebat:

E Buna placa video pentru jocuri? : AMD Dual-Core E-300 1.30GHz, 4GB, 320GB, AMD Radeon 6310, ca GtA IV, bf 3, sleeping dogs? sa se miste si bine nu sacadat la setari maxime? nu neaparat? Ce ziceti daca nu ce imi recomandati? uitati aici laptopu
http://www.emag.ro/......E1HTKBBBM/

Răspuns Câştigător
| cristiman a răspuns:

Laptopul acesta are procesor de tip apu, sunt niste procesoare noi de la amd care contin si CPU(procesorul) si GPU(placa video) acest tip de procesor, chiar daca are frecventa mai mica decat Intel si ia mai putine puncte in teste cum ar fi 3d mark sau win 7, este mai bun, de exemplu Intel atom are 1, 6 ghz, dar amd e300 il face la orice+ca procesoarele de tip apu au cele mai bune placi video integrate, si sunt mai ieftine decat amd, totusi tu vrei gta4 si bf3 la detalii full pe un laptop de 13 milioane, si asta e imposibil, o sa te poti juca cu detaliile la low jocurile astea.totusi este destul de mult pentru un laptop asa ieftin gta 4 si bf3, pe laptopurile cu tehologie Intel la acelasi pret cred ca nici macar nu iti porneste bf3 sau gta 4.nu mai asculta pe cei ca Edyson94 care nu stie ce vorbeste, cel putin gta 4 iti va merge la sigur, iar cu detaliile la low, nu o sa ai lag.

3 răspunsuri:
| DyRUS a răspuns:

Sa sti ca sunt sanse de 40% sa iti mearga jocurile de le-ai precizat deoarece frecventa Hard-Disk-ului(1.30)este cam mica dar placa video e S U P E R deci s-ar putea sa iti mearga jocurile binisor, Ramii de 4GB, deci e bine cred ca o sa iti mearga.Baftaa!

| domandaniel a răspuns (pentru DyRUS):

rolling on the floor Tipule ești amuzant rău de tot.
Sunt sanșe de 1% să joci ce ai spus! Are un dual core de 1.30 omule! Jocurile cer dual core de 2.0+ la minim.Placa video e foarte foarte slabă! Benchmark-urile arată că poți juca Call Of Duty 4 pe low cu cea mai mică rezoluție.Și ține cont că e joc din anul 2007

Jocurile precizate de tine sunt foarte pretențioase.Nu îți vor merge garantat!

| Skillisallineed explică (pentru domandaniel):

Recomanda-mi ceva si iti dau funda