| Benyamin173 a întrebat:

Este acceptabil pc ul acesta de gaming cu următoarele componente?(Acceptabil in sensul sa mi se miste jocurile in 60 fps uri constant, mai ales fortnite ul)

Procesor: Intel(R) Core (TM) i5 -4460 CPU 3.20 GHz Max
4 Core, 4 Threads
Memorie 8GB DDR3 PATRIOT
System: 64 bit
Placa video: 950 GTX 2GB OC GIGABYTE
Mainboard: MSI Intel, model: H81M-E33(MS-7817)
HARD: 1 TB
SURSA: GAME DAEMON RPO400, 400 W
DVD-RW

Monitor: Monitor Gaming LED IPS LG 25inch, UltraWide, UWHD 2K, 2 x HDMI, Flicker Safe, 25UM58-P, Negru
Carcasa : SEGOTEP

Răspuns Câştigător
| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 a răspuns:

Fortnite-ul o sa mearga destul de bine.
Nu stiu de celelalte jocuri, majoritatea jocurilor din 2018 nu o sa mearga cu 60+ fps-uri
Poate daca faci toate setarile custom sa ai 60 de fps-uri constante.

3 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Daca joci in 2k atunci PC-ul pe care tu il detii nu iti va rula jocurile in 60 de cadre pe secunda!

| Alexuţ02 a răspuns:

E un PC acceptabil pentru CS GO, Fortnite, LOL şi alte jocuri, cel puţin pe Low o să meargă, dar nu toate.

| Claudiugg a răspuns:

Nu