| Mihaitza_Mihai_1999_hQdY a întrebat:

Este bun un pc cu procesor amd sempron 140 tm 2. 70ghz 4gb ram placa video geforce 210 placa de baza msi pentru jocuri?

Răspuns Câştigător
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Slab,foarte slab. Doar chestii usoare si mai vechi. Cat dai pe el?

| Mihaitza_Mihai_1999_hQdY explică (pentru FABULOSUL6000):

Pai l-am cumparat deja cu 900 ron mersi mult dar cum este slab ca mie imi merge foarte bine?>?big grin

| Mihaitza_Mihai_1999_hQdY explică (pentru FABULOSUL6000):

900 ron am dat dar nu mi se pare chiar slab ca imi merg multe jocuri misto pe el straight face big grin

9 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Scump si nu o sa duca jocurile actuale prea bine sau chiar deloc.

| Disperatu a răspuns:

E slabut rau.Si nu nu este bun pentru jocuri.Iti recomand un Procesor Intel Core i7-3970X Extreme Edition.

| AsasinCreed1000 a răspuns (pentru Disperatu):

Stii ca arunci banii pe fereastra nu? Ajunge un i5 pentru gaming deoarece are aceeasi performanta ca i7

| Disperatu a răspuns (pentru AsasinCreed1000):

Eu ti-am recomandat i7 pentru ca asta am eu si nu am probleme cu el in categoria gaming.

| Dragos4SAD a răspuns (pentru Disperatu):

Nu ai tu, ai cautat si tu pe net un i7 scump si l-ai pus aici sa faci misto de bietul om fara a avea habar de ceva apoi te mai si lauzi. Daca nu stii mai bine nu te baga pentru ca i5 in gaming = i7 in gaming deoarece i7 are tehnologii care ajuta in alte domenii dar nu si in gaming

| Disperatu a răspuns (pentru Dragos4SAD):

Am cautat pe net? Pff...frate.Eu mi-am spus parerea.Nu imi bat joc de om.Am zis frumos ce am eu si am zis ca il recomand cu mare placere.

| Nicolae_Casian_P._1999 a răspuns:

Este bun daca ii schimbi procesorul.