| madalin28 a întrebat:

Eu am o placa video de 1 GB cand intru in run cu comanda DXDIAG la optiunea Display imi apare ca Approx.Total Memory:2422Mb si eu am Windows-ul pe 32 de biti si am vazut la cineva care are placa video tot de 1 gb doar pe 64 de biti ca ii apare 4000Mb de ce?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Placi video de 1 GB sunt multe modele si fiecare au caracteristicile lor, deci nu se poate generaliza. Ii apare 4000 MB pentru ca asa apare la windows pe 64 bit.

| buzucan a răspuns:

Poti citi mai multe despre placi video aici ca sa intelegi fenomenul: http://recomandare.info/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html

| CascavalDeRasa a răspuns:

Pai depinde ce memorie RAM si ce placa video are(1GB... dar de care?happy ). Adica placa video poate lua si din Memoria RAM. Cu cat ai memoria ram mai mare cu atat ai placa video mai mare happy (Partea dedicata a placii video ramane aceeasi dar partea integrata se schimba considerabilhappy )