| MeDarius a întrebat:

Eu am procesor core i3 4130 3. 40GHz, ar merge cu placa video Sapphire Radeon R7 240 WITH BOOST 2GB DDR3 128-bit?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Alt n00b care se uita doar la VRAM cand cumpara o placa video..Sa stii ca nu e mare diferenta de performanta intre integrata din procesor si pocnitoarea R7 240!
Mai strange macar ~200 lei si cumpara un R7 360 sau GTX 750 TI care au o performanta de 5 ori mai mare decat Pisalau ala de r7 240.

| MeDarius explică (pentru CPAElites):

Chiar mai inainte m-am decis ca o sa-mi cumpar GTX 750 TI si acum am intrat pe TPU sa vad ce mai este pe aici si am uitat de intrebarea asta asa ca am intrat si ti-am vazut comentariul.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu vorbim despre un laptop, desigur.