| WoKy a întrebat:

Exista vreo varianta de a juca PES 2010 in retea cu un prieten?
Asa cum FIFA merge prin hamachi si GM, exista vreun program ce permite asta sau vreo varianta de PES ce se poate juca in 2 online?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Pes merge doar daca il ai original pentru ca e nevoie sa te conectezi la serverele lor sa joci online, nu exista cum exista la Fifa pana la FIFA11 sa poti juca pe LAN si asa foloseai hamachi.

| WoKy explică (pentru Intruder19):

Bun. Presupunem ca achizitionez originalul. In acel moment banuiesc ca primesc un key il introduc bla bla si pot juca online player vs player ori intru pe serverele lor si ma baga intr-un campionat si joc meciuri cu diverse persoane?
Intreb pentru ca as vrea sa joc cu un prieten. Ne-am plictisit de fifa, iar el are un pc mai varza putin si nu-i duce decat 2010...

| Intruder19 a răspuns (pentru WoKy):

Nu stiu daca pentru versiunile mai vechi gen 2010 mai sunt serverele deschise. Mi se pare ca doar cele de 2015 in sus mai sunt deschise sa poti juca online.