| Radu_Crisan_1998 a întrebat:

Funda! As dori sa achizitionez un xbox360 dar nu stiu sigur ce sa fac ce sa aleg intre xbox 360 sau ps3.....Astept raspunsurile voastre dau funda!

Răspuns Câştigător
| Conner a răspuns:

Xbox 360 happy

3 răspunsuri:
| ZethKode a răspuns:

Amandoua sunt bune, dar eu aleg Play Station 3, deoarece sunt mai multe jocuri pentru el, cum ar fi Uncharted, Little Big Planet si altele. Majoritatea jucatorilor profesionisti folosesc Play Station 3, deoarece este mult mai cunoscut (avand si Ps2, PSP, PSVita). Internetul pe Play Station 3 este gratuit tot timpul dar pe Xbox360 trebuie sa platesti anual(sau lunar, nu mai tin minte). Da, are si BlueRay, ceea ce este inca un avantaj fata de X360, iar la partea cu grafica, amandoua sunt egale, de aceea este asa mare concurenta intre ele.Dar totusi, eu iti spun sa iti iei un Ps3.Bafta!

| ThatsMethod a răspuns:

Singurul avantaj al PS3-ului e ca are un player BlueRay. Sa fie clar, DVD-Player-ul/BlueRay Playerele/Media playerele sunt pentru filme/media/muzica etc.

O consola de jocuri sa ramana o consola de jocuri. Controlerul de Xbox e mai comod decat cel de PS, nu te doare asa mana dupa ce il folosesti mult. In plus ai suport pentru Kinect Sensor, adica imbina consolele obisnuite cu o parte din Wii.

As alege Xbox360.

| Radu_Crisan_1998 explică:

Eu mai mult doresc sa ma joc jocuri de genu fifa f1 sau call of duty black ops2 sau devil may cry 4 si in primul rand chestia cu blueray nu conteaza pentru ca teuiti pe calc nu iti iei o consola sa te uiti la filme eu asa cred nu stiu mai astept raspunsuri si opinii despre cele 2 console