| compcris00 a întrebat:

Funda.As vrea sa ma ajutati in alegerea unui laptop vs pc, nu stiu ce sa aleg.As vrea ceva bun un i7/gtx 960 8 gb ram deci ceva puternic deoarece vreau sa fac jocuri/sa ma joc, deci ceea ce o sa-mi i-au o sa-mi bat joc de el prin faptul ca-l voi forța.Acest lucru ar duce la încălzirea componentelor.Intr-un pc pot baga de-a coolere cate vreau si de diferite marimi, cu notebook-ul nu-i cam asa si de aceea as vrea sa va intreb pe voi, un notebook cam cu asa configuratii(i7, gtx 960 4gb; 8 gb ram)
http://www.pcgarage.ro/......4gb-black/
Un astfel de notebook care ar lucra sa zicem la ultra intr-un joc modern sau arlucra in unity timp de citeav ore, ar ajunge oare la o temperatura inalta(adica de peste 70 grade) sau e sta bine cu racirea?
CE ZICETI voi?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Haha, ce gluma buna. 70 de grade in full load pentru un laptop de genul asta e CONGEL.

| compcris00 explică:

P.S EU as prefera un notebook deoarece eu cam nu stau locului sa zic asa.