| Bogdanbgd10 a întrebat:

Funda! VREAU RASPUNSURI RAPIDE! CatI MB sau GB are placa mea video :Total Avaiable Graphics Memory:1919MB- Dedicated Video Memory:128MB-/System Video Memory:0MB-/ Shared System Memory:1791MB./ Placa e NVIDIA Quadro FX1400./ Am procesor Dual-Core 2.40 4600 si 4 GB RAM./Ce inseamna Total Avaiable Graphics Memory:1919MB si celelalte? Ce model de Pixel Shader am? Ce jocuri noi imi merg? FUNDA celui mai bun si rapid raspuns!

4 răspunsuri:
| BarbosuB a răspuns:

Acel Avaiable Memory este memoria in sine a placii video, este de 2, Dar placa per total nu e chiar cea mai buna, jocuri noi iti vor merge dar cu setarile video pe low.

Asta e canalul meu de youtube, gameplay, comentarii, tot tacamu, da-ti o geana pe acolo, sper sa va placa
https://www.youtube.com/channel/UCyqGvjGHyZwhCU_eSgjc3Iw

| Bogdanbgd10 explică (pentru BarbosuB):

Pai si daca scriu pe google NVIDIA Quadro FX1400 de ce vad ca e de 128 MB? sau chiar e de 2 GB? si celelalte memory ce inseamna? Am avut Farming Sim 2013 si nu a mers imi cerea Model Shader 3.0 eu ce model am?

| mateigeorge6 a răspuns:

Placa video e de 2 instalata. Dar niste programe si windows-ul mai preia din memorie. Dar nu afecteaza cu nimic.

| Bogdanbgd10 explică (pentru mateigeorge6):

Pai si daca scriu pe google NVIDIA Quadro FX1400 de ce vad ca e de 128 MB?