| Zazon1243 a întrebat:

Hei,am laptopul asta https://www.emag.ro/......D5NL44BBM/ si imi merge cs:go-ul in 30-40 frames adica slab.El are doar 4 gb ram. Daca i-as mai monta inca o placuta de 4gb ram si i-as monta si un ssd de 120 gb cam cate frame-uri as avea in Cs:go? Si sa-mi spuneti daca merita.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deja are ssd, de ce ai pune altul? Cu 8 gb ram va merge mai bine darpentru rezultate notabile ar trebui să "umbli" la memoria video dar la laptop nu se poate. Oricum ai deja configuratia recomandată!

| Zazon1243 explică (pentru sierra1):

Eu nu stiam ca are ssd, dar azi am descoperit ca are un singur port pentru ram pentru ca am 2 de 4 gb si ma gandeam ca le pun pe ambele dar daca are un singur port nu pot.Si daca am configuratia recomandata de ce imi merge cs:go cu toate setarile pe low in 30 frames. Daca le pun pe high imi da direct crash.Crezi ca ar fi bine sa ii cumpar un procesor de 3 Ghz?

| Zazon1243 explică (pentru sierra1):

Si daca imi cupar procesor imi poti da un link pentru unul bun?

| sierra1 a răspuns (pentru Zazon1243):

La laptop nu schimbi procesorul. schimbi laptopul dacă e cazul

| Zazon1243 explică (pentru sierra1):

Vai daca stiam ca e asa imi faceam un pc din piese, e mult mai avantajos...

| sierra1 a răspuns (pentru Zazon1243):

Tu să fii sănătos

| RobertRawr a răspuns:

Nu merita. Placa video esti destul de slaba, ai avea cu aproximativ 10 frames mai mult.