| LolySpark a întrebat:

Hei! De curând am achiziționat un smartphone Huawei P9 Lite 2017. Ce sfaturi aveți pentru a-mi salva bateria? De exemplu: Nu-l utiliza când este la încărcat (din proprie experiență) sau: Nu-l pune la încărcat când are deja baterie aproape full (tooooot din proprie experiență). Mulțumesc! Fundă happy

Răspuns Câştigător
| Alejandro44 a răspuns:

Iti pot da cateva sfaturi, desi aici tine cam de orice telefon, la urma urmei:
- folosesti mereu incarcatorul original al telefonului.
- cand mai ai 10-15% baterie, sugerez sa iti pui telefonul la incarcat, pentru ca, iti spun sincer, daca ti l-ai lasat sa se descarce complet nu e chiar in regula, iar in timp se va simti

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Dai safe batery, sau economisire baterie

| LolySpark explică:

Mulțumesc mult amândurora pentru răspunsuri, mi-au fost de folos.