| Alya01 a întrebat:

Vreau să îmi iau un telefon nou, momentan am un Allview P6 live, are 3 ani aproape de când îl am. Nu este nimic stricat la el, doar pe lateral s-a dus culoarea (vopseaua) din cauză că nu i-am luat husă de cum l-am cumpărat. Am fost nevoita sa ii dau 2 resetari, merge ca când l-am luat, doar unele aplicații se blocheaza, nu știu cine este de vină. Are si baterie nouă de jumătate de an doar ca bateria comandata de pe Emag, e altfel si nu stiu de ce, capacul de la spate stă umflat si marginea capacului (partea unde se afla butoanele de volum si oprire/pornire) se crapa si se rupe efectiv… Eu m-am uitat si îmi place Huawei Honor 6x cel cu 64gb. Ce spuneți? Merită unul nou? Si ce părere aveți de Huawei? Mulțumesc happy dau fundă!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Sunt mulți pentru care prețul e o problemă.
Adică banii.
1000 presupun că sunt lei, echivalentul a vreo 225 euro.
Eu aș cumpăra un Xiaomi Mi A1 versiunea de 64 gb stocare și 4gb ram. Acesta costă vreo 170 euro aproximativ in amazon si vreo 210 euro pe emag.ro
E superior lui Honor 6x
Deci la suma scrisă de tine consider că e cea mai rentabilă achiziție.
Mi A1 e telefonul cel mai bine vândut de când a fost scos, si considerat calitate-preț cel mai bun.
Are Android one, Android pur fara capa de personalizare, și de la Android 7.0 se actualizeaza la Android 8.1 când il pornești.
Camera foto la mi a1 si la honor 6x nu e la nivelul telefoanelordin gama scumpă. Insă mi-a 1 face fotografii bune.
Baftă in alegere.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cați bani vrei sa cheltuiești pe un telefon?

| Alya01 explică (pentru gelu1970):

Pana in 1000 dar nu se pune problema de bani happy

| gelu1970 a răspuns (pentru Alya01):

Sunt mulți pentru care prețul e o problemă.
Adică banii.
1000 presupun că sunt lei, echivalentul a vreo 225 euro.
Eu aș cumpăra un Xiaomi Mi A1 versiunea de 64 gb stocare și 4gb ram. Acesta costă vreo 170 euro aproximativ in amazon si vreo 210 euro pe emag.ro
E superior lui Honor 6x
Deci la suma scrisă de tine consider că e cea mai rentabilă achiziție.
Mi A1 e telefonul cel mai bine vândut de când a fost scos, si considerat calitate-preț cel mai bun.
Are Android one, Android pur fara capa de personalizare, și de la Android 7.0 se actualizeaza la Android 8.1 când il pornești.
Camera foto la mi a1 si la honor 6x nu e la nivelul telefoanelordin gama scumpă. Insă mi-a 1 face fotografii bune.
Baftă in alegere.

| Alya01 explică:

P6 Life* -autocorectorul e de vină -.-