| anonim_4396 a întrebat:

Hei prieteni... Ce parere aveti de tableta mea? Uitatio:http://www.prestigio.com/catalogue/MultiPads/MultiPad_7. 0_ULTRA_DUO

Vreau sa spun daca imi merg Jocuri cu grafica foarte buna sau printre cele mai complexe jocuri? Exemple :

• The dark knight rises
• Amazing spider-man
• Modern Combat 4: Zero Hour
• Blitz Brigade
• Bladeslinger
• Ravensword: Shadowlands
• Gangstar Vegas
• Asphalt 8: Airborne
• Wild Blood
• N.O.V.A. 3 - Near Orbit Vanguard Alliance
• Avengers Initiative
• SHADOWGUN
• Deer hunter 2014
• Mike V: Skateboard Party HD
• I, Gladiator
• TNA Wrestling iMPACT
• Justice League: EFD
• Backstab HD
• Shadow guardian
• Fishing Kings HD v3.2.6
• Brotherhood of Violence II

Merg aceste jocuri?

2 răspunsuri:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Deci.
Modern Combat 4: Zero Hour
N.O.V.A. 3 - Near Orbit Vanguard Alliance
Asphalt 8: Airborne
Si inca cateva care le poti instala dar o sa ruleze greu fiindca dupa cate am vazut eu si pe tabul meu(cam aceeiasi configuratie) unele jocuri se instaleaza si dupa i-mi cere sa downloadez paket data., si cum tu nu prea ai spatiu.,
Adica trebuie sa intelegi ca din 8 ghz memorie interna., ai disponibil doar vreo 4-5 ghz, la urma socoteste si apps-urile instalate, gen google/facebook/yahoo/etc.mai ramane vreo 3-4 ghz.
3 jocuri din lista ta stiu eu ca de exemplu descarci jocul din market si are vreo 40-50 mb/ nu e mult., dar pachetul de date pe care obligatoriu trebuie sa il ai sa poata rula jocul, are si ala la 1, 2-2, 3 ghz depinzand de joc!
Deci!, Parerea mea e sa iti vezi de treaba cu jocurile mari fiindca ocupa si spatiu si ruleaza si greu(nu ai un procesor asa execelent) si crede-ma ca exista jocuri foarte bune cu marime foarte mica(mb) exemplu-R-type 2, cu o grafica excelenta desi e in 2d nu 3d!
si sunt mule alte jocuri care merita instalate pe tab.
funda?

| hand98 a răspuns:

Ce daca merg aceste jocuri? sigur ca mers uite ce tableta am eu :
http://www.manta.com.pl/en/mid704