| emega a întrebat:

Hei, TPU!
Am instalat de curand Alice: Madness Returns pe Pc si desi jocul merge si nu a aparut nicio eroare, cam am o problema.
De fiecare data cand incep sa ma joc merge destul de greu. Adica cu intarziere si devine destul de frustrant mai ales ca nu manevrez asa de bine controalele. As vrea sa ma ajuti, dati-mi niste indicatii, ce naiba sa ii fac sa mearga mai repede? Am in jur de 60 Gb liberi pe C, fac curatenie in laptop destul de des si nu instalez tot felul de programe sau nu accesez pagini de web "dubioase" ca sa zic ca am luat vreun virus.
Am un laptop Hp Pavilion dv7. Eu zic ca e destul de performant si de aia sunt asa incurcata.
V-as ramane recunoscatoare (+funda, bineinteles) daca mi-ati da un raspuns care chiar sa ma ajute... happy

Răspuns Câştigător
| ares8 a răspuns:

Buna!
In general laptopurile,oricat ar fi de performante nu intrec,ca si performanta sistemele clasice,calculatoarele propriu-zise. Unui joc,ca sa mearga bine ii trebuie un procesor bun,cu frecventa cat mai mare si cat mai multe celule si o placa video cu memorie cat mai multa.
Eu am renuntat de mult la jocuri pe laptop pentru ca mai rau ma chinuiam,am doar cateva "usurele' care nu mananca resurse multe si care ma pot distra pe o perioada scurta.
In start,la "Run" scrie "dxdiag" dai enter si iti va da absolut toate informatiile despre laptopul tau.
Totusi,ca sa te incurajez putin,incearca sa dai toate cerintele jocului la minim si,eventual, pe timpul in care joci, anuleaza toate efectele din sistemul de operare (windows etc)
Succes!

1 răspuns:
| geosweet a răspuns:

Hey! te rog mult ai putea sa-mi zici de unde ai instalat jocul il caut de cateva zile si nu gasesc sau daca gasesc cand se instaleaza complet nu se deschide te rog!