| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare:
Eu as vrea sa imi cumpăr GTA 5 de pe steam cu paysafecard!
Dar nu prea inteleg!
Deci ma duc la un magazin care au paysafecard cumpăr câți bani trebuie in cazul la GTA 5 trebuie 60 de euro, cum fac sa iau suma exactă?
Dupa aia cum iau jocul?
Intru pe steam si unde bag codul ăla de la paysafecard?
Va rog explicați-mi!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci cumperi un paysafe de 300 de lei (300 de lei = 60 de euro + putin). Cand e sa cumperi jocul (intri in magazin si cauti GTA V) te va intreba cum vrei sa platesti, alegi prin paysafe si iti va aparea o fereastra in care te pune sa bagi codul cumparat (paysafe-ul este un cod). Si cam asta e happy. Daca vrei iti faci un cont de paysafe pe care tii banii ramasi, fiindca vor mai ramane vreo 10 lei, cred.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intru pe steam sa cumpăr jocul nu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca va rămâne vreo 20 si ceva de lei!
Deci cum imi fac cont de paysafecard ca sa rămână banii aia 20 de lei?
Ma costa bani sa fac un cont?
Explica-mi ca îți dau funda!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te inregistrezi ca pe orice alt site. E gratis. Si poti cumpara jocul si de pe browser, daca nu vrei din programul Steam, chiar nu conteaza happy.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar daca vreau sa mi fac un cont de paysafecard ca sa imi rămână aia 20 de lei costa bani?
Cum fac?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu despre paysafe vorbeam happy. Asa e si pe Steam. Deci pe ambele te inregistrezi ca pe orice alt site, gratis.

7 răspunsuri:
| georgeenglezu2016 a răspuns:

Cel mai bine te duci intr-un magazin gen : media galaxy, altex si acolo ai jocurile preferate, multumesc!

| Ticala_Ian_1992 a răspuns:

Cumperi un paysafe de 300 de lei, il introduci in steam si iti cumperi jocul. Acei 20 de lei vor ramane pe paysafe, ca tu sa ii poti folosii in viitor. Daca te intereseaza imi vand eu contul de Rockstar cu GTA 5 la 20 de euro. Sper ca te-am ajutat!