| Akyta a întrebat:

Hei TPU am si eu o intrebare este bun acest procesor
Intel Core I3 -4160 3,60GHz(poate sa duca aceasta placa video : GeForce GTX 960 2GB DDR5?) pentru GTA V

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Salut, o sa faca bottleneck, pentru ca i3 ul ala are tehnologie foarte veche, cu i3 6100 nu face bottleneck, pe low procesorul merge fara probleme, dar pe medium e foarte probabil sa apara probleme de bottleneck, e pacat de placa video(pentru ca poate sa duca pe high) sa nu cumperi i3 6100.

| Akyta explică (pentru AlexDFY):

Mersi, dar imi poti spune un procesor care sa se potriveasca cu aceasta placa? pana in 8-9 milioane

| AlexDFY a răspuns (pentru Akyta):

Ti am zis mai sus, i3 6100 (550 ron) e un procesor de buget foarte bun, pentru ca il am, dar eu recomand un i5 de a 6 a genereatie cu 4 nuclee, e spre 9 milioane, dar cel mai mult iti recomand sa investeti in placa video.Sus m-am referit ca e pacat sa nu cumperi acel i3 laughing, dar da, s-a inteles gresit.Bafta