| Giurgiuvesti a întrebat:

Am o intrebare. Maine doresc sa achizitionez o placa video, aceasta fiind Nvidia GeForce GTX 750 TI 2 GB DDR 5. Intrebarea mea este daca se potriveste aceasta placa video cu calculatorul adica sa intre acolo sa nu intampin nici o problema, deoarece eu am o placa video integrata INTEL HD GRAPHICS 4400 si as dori sa adaug una dedicata. PC-ul meu are urmatoarele configuratie: Procesor: Intel Core I3-4160 3,60ghz, Placa de baza: AS ROCK: H81M-VG4 Intel H81 Express 4, 1 W si placa video INTEL HD GRAPHICS 4400

Răspuns Câştigător
| KIibrDM a răspuns:

Da, se potrivesc toate, n-o sa ai probleme. Dar asa dupa mine, as mai da 100 - 150 de lei in plus pentru un GTX 950winking