| Rockat a întrebat:

Cand vreau sa-mi instalez Java imi apare aceste texte dupa care se opreste: Imi apare o fereastra cu titlul : "JAVA(TM) Platform SE binary - Security Warning" apoi textul: Windows has found a problem with this file." "Name: java_sp.dll, Publisher > Unknown Publisher " iar mai jos apare un scut rosu cu un x alb in mijloc si textul: This file was blocked because it does not have a valid digital signature that verifies its publisher. What is a digital signature?" Am de ales "OK" iar apoi se inchide. Ce trebuie sa fac, dau funda!

3 răspunsuri:
| Kilobyte a răspuns:

Salutare,

Incearca si dezinstaleaza versiunea anterioara de java ce o ai in computer si inchide orice aplicatie ce foloseste java(inclusiv yahoo messenger).

Dupa aceea incearca sa instalezi ultima versiune de java cu drepturi de administrator.

O zi buna,

| Rockat explică (pentru Kilobyte):

Nu am alta versiune

| Kilobyte a răspuns (pentru Rockat):

Foloseste aplicatia aceasta, poate te va ajuta : http://sourceforge.net/projects/javara/