| Cosmos a întrebat:

Hei TPU ce spuneti despre Laptop Acer ASPIRE 5733Z-P624G50Mikk cu procesor Intel® Pentium® Dual-Core P6200 2.13GHz, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, Linpus Lite for MeeGo, Black deoarece as dori sa imi iau unul si vrau sa stiu parerea zoastra.

Răspuns Câştigător
| MrOvidiu a răspuns:

E bun laptopu dar are memorie integrata(Intel HD Graphics) si nu ti las recomanda pentru jocurile noi dar laptopu e bun merita sa-ti iei unu

| Cosmos explică (pentru MrOvidiu):

Ai putea sa imi spui si de ce nu este bun pentru jocurile noi.

| MrOvidiu a răspuns (pentru Cosmos):

Are placa video integrata, adica este lipita de procesor. Ea normal nu e o placa video e memoria procesorului deci procesorul are propria memorie video si nu iti trebuie placa video si nici nu poti sa ii pui, doar daca are slot disponibil. Am si eu aceasta memorie video integrata(Intel HD Graphics) si sunt multumit joc pe ea Call Of Duty Modern Warfare 3, Need For Speed Hot Pursuit si imi merg acceptabil dar totusi multe jocuri noi o sa iti mearga naspa. Dar poti sa iti spun ca o sa porneasca poate jocurile care au aparut, dar cum am precizat o sa iti mearga nasol.

5 răspunsuri:
| Cosmos explică:

Http://www.emag.ro/.......RJW0C.030
Ati putea sa imi spuneti cati GB RAM are?

| roxanalaptopnews a răspuns (pentru Cosmos):

4GB... scrie acolo. Daca il vrei pentru jocuri ma bine te reorientezi...

| Cosmos explică:

Dar de ce? de ce nu este bun de jocuri?