| ionut6709 a întrebat:

Hei TPU, credeti ca imi merge GTA V si alte jocuri pe acest LAPTOP?
- Intel® Core™ i7-6500U pana la 3. 1GHz (e dual core la 2, 5 GHz in turbo la 3.1 GHz)
-8 GB ram DDR4
-NVIDIA GeForce 920MX 2GB (DDR3)
-windows 10 pro 64 bit
Ce laptop pana in 2000 lei mi-ati recomanda pentru gaming, office si online?
El costa 1799 lei.

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

GeForce 920MX într-un laptop de 1800 lei este o păcăleală.

La acel preț ar trebui să aibă minim GeForce 940M.

Recomand acest laptop: http://www.pcgarage.ro/......dark-grey/
Chiar dacă depășește bugetul cu 400 lei. Acesta are procesor quad-core și are o placă video destul de bună.
Mai bine dai acum mai mulți bani decât să îți dai seama mai târziu de greșeală.

| emipenet a răspuns:

Buna! Pe acel laptop ti-ar merge la
Low 80-100 fps
Medium 60 -70 fps
High 30-40 fps

nu inteleg la ce jocuri te referi
si un laptop de 2000 lei
http://www.emag.ro/......D957R7BBM/
e foarte bun la gaming si in plus are placa video dubla, una lipita de procesor si cealalalta lipita de placa de baza
Funda?