| CHECK a întrebat:

Hei TPU.De cateva zile bune netul meu nu mai merge.Adica deloc nu pot intra pe nici un site.Am mai patit asa si in anii trecuti, i-am sunat pe cei de la care am internetul au venit, nu stiu ce au facut.Tin sa specific ca am router un TrendNet tew-651 RB. Daca imi puteti da sfaturi de ce as putea face sa imi mearga din nou.
Funda

3 răspunsuri:
| Veratu a răspuns:

Uita-te pe contractul lor si vezi ce o sa iti scrie un IP acolo. si scrii IP-ul acela intr-un browser la adresa si o sa iti ceara user si password si scrii la amndoua "admin" alegi din meniul din dreapta "Basic"/ WAN setting si s-ar putea sa sa ti se resetat contul de la internet si tot acolo pe contract scrie contul si parola le scrii si dai in josul bagini "Stimbut" si dai un refresh la pagina cred ca o sa mearga.
Mi s-a intamplat la fel.

| CHECK explică (pentru Veratu):

Am incercat cu ip-ul scris de ei acolo dar nu a merssad.Am intrat in cmd si de acolo am luat ip-ul ala a mers.Am intrat am scris acolo dau save nu imi salveaza si imi umple casutele alea.

| Veratu a răspuns (pentru CHECK):

Poate ai scris gresit, scrie exact cum este corect in contarct.