| No10 a întrebat:

De vreo 2 saptamani am probleme cu internetul am RDS, seara nu mai merge deloc si ledul ACT se tot aprinde si se stinge am sunat si la cei de la rds si a venit la mine acasa unul cica e prea slab calculatorul, l-am schimbat cu unul mai bun si la fel face netul am si router wireless si nu merge nici ala seara :\

2 răspunsuri:
| Helper69 a răspuns:

Salut,

Deci, nu-mi dau seama cum e posibil sa-ti zica un technic ca ai pc-ul slab doar pentru ca ai pc-ul "slab".
Nu-ti merge doar la PC? Ai incercat sa vezi daca-ti merge pe telefon? Posibil sa fie routerul de vina. Incearca sa imprumuti alt router, schimba cablul ethernet. Sau e posibil sa fie o problema din DSLAM. Cere-le sa iti schimbe slot-ul din DSLAM (nu stiu daca-i la fel ca in Italia dar toate retelele de net sunt puse intr-un soi de server, si se mai intampla sa aiba si "sloturi" mai stricate, sau DSLAM-uri prost configurate, overused, etc.

O zi buna,
-Helper69.

| No10 explică (pentru Helper69):

Internetul nu mergea nici pe pc nici pe telefon dar asta se intampla doar seara, dar acum am configurat inca odata routerul sper sa nu mai am probleme, merci oricum happy!