| leXuu44 a întrebat:

Heii

Cum pot sa fac acest script executabil?

*********************BHOP Script*******************

alias +newbh "alias _special jump; jump"
alias -newbh "alias _special"
alias newbhtoggle "bhopon"
alias jump "special; wait; +jump; wait; -jump"
alias bhopon "bind space +newbh; speak on; alias newbhtoggle bhopoff"
alias bhopoff "unbind space; bind space +jump; speak off; alias newbhtoggle bhopon"
bind space +newbh
cl_showfps "1"
Adica sa apas pe F1 [dau exemplu] pentru al activa. poate sa imi explice sau sa imi faca cineva asta?
#FUNDA

3 răspunsuri:
| nda a răspuns:

Scrii in cfg bind f1 exec xxx.cfg ---- xxx fiind numele configului.

| leXuu44 explică (pentru nda):

Pai boss. asta i un script care l am bagat in cfg. odata ce execut cfg-ul se executa automat si asta. si eu nu vreau sa fie permanent activ. vreau sa il activez si sa il dezactivez cand am eu chef

| nda a răspuns (pentru leXuu44):

Eu nu stiu niciun script care sa-ti activeze o parte din cfg si una ba.
faci asa:
iei doua configuri simple nemodificate, unu il denumesti in bhop.cfg, iar celalalt config.cfg.
-deschizi config.cfg si scrii bind O exec bhop.cfg salvezi modificarile facute si pui cfg-u pe READONLY.
-deschizi bhop.cfg, copiezi scriptul tau bhop in el iar la sfarsit scrii bind O exec config.cfg.
cand esti in joc apesi O sa schimbi cfg-u activ.
de exemplu daca ai activat config.cfg... apesi O si comanda scrisa mai devreme de tine in fisieru config.cfg va activa bhop.cfg.
intelegi?