| LovarK06 a întrebat:

Heii..joc LOL(League Of Legends)cam de o saptamana am lv 5, stiu ceva chestii dar putine prin jo,imi puteti spune si mie mai multe ca de exemplu cu ce campioni poti merge pe top,pe bot,pe mid.ce inseamna campion Ad carry,care sunt acestia,ce inseamna Ranked, termeni dinastia din joc cam care ce inseamna va rog mult. :*

1 răspuns:
| raulbos123 a răspuns:

Pe top poti merge cu campionu tank de exemplu (Darius, gnar, Garen, Volibear cho gath ) tank inseamna ca rezista bine ..sau poti sa mai mergi cu ( Riven,Fiora,Jax,Teemo,PANTHEON ) pe mid poti merge cu (yasuo,zed,annie, ahri, syndra, le blank, fizz ) pe bot cu adc ..adc inseamna atac damage cary ..is aia care is pe daune ..nu pe magie ..si ataca de la departare( tintasi ) poti merge cu (Tristana,jinx, caitlyn, mrs fourtune, varus, ashe) sau cu support ..ala ajuta adc-u dar nu ii fura farmul adica monstri aia mici ..doar il ajuti sa ii omori pe ceilalti (blitz,alistar, tresh, soraka, leona, morgana ) si rank cand ai level 30 joci meciuri ca sa intri in divizi ..bronz.argint.e tot la fel doar ca primesti puncte. Funda?