| Kupcake a întrebat:

Hello TPU.
Donez Fundă unui atotștiutor în computere laughing
Un laptop Toshiba cu
Procesor : Intel(R) Celeron(R) CPU N2830 @ 2. 16GHz 2.16 GHz
Ram : 4GB
Este acceptabil pentru jocuri?
Nu doresc jocuri 2019-2020
Doar acceptabil
Gen wow online ori Vindictus
Mersi mersi!

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

AMD E-450 APU e chiar mai prost decat procesorul mentionat anterior. Totusi este posibil ca partea de grafica sa mearga mai bine si sa adauge un bonus de performanta destul de mare, fiind un APU.

Habar nu am, nu gasesc benchmarkuri E450 in WOW, si nici nu am avut tangente cu acest procesor, nu stiu ce sa zic.

" Unde exact scrie la proprietăți câți fps are? "
Nu o sa gasesti la proprietati nimic legat de fps. FPS-ul reprezinta numarul de cadre pe secunda cu care jocul se misca. Un numar mic inseamna ca jocul merge extrem de prost si are lag pe sistemul respectiv. Un numar mare de FPS inseamna ca jocul merge bine.

24 de fps se folosesc pentru filme, e insuficient pentru jocuri, mai ales cand te misti.
30 de fps e considerat minimul pentru jucatorii care nu sunt foarte pretentiosi cu un joc casual.
60 de fps e considerata valoarea recomandata si e maximul de fps-uri pe care majoritatea ecranelor il pot afisa.
120 -> 144 e valoare recomandata pentru jucatorii profesionisti in jocuri si competitii.
Tine cont ca valorilea astea sunt subiective.

https://www.youtube.com/watch?v=xB1qBQhqoAE

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Nu.
Aproximativ 20 fps in Wow.
De vindictus nu am prea multe cunostinte, din ce vad pe Youtube CRED ca vei avea in jur de 15-20 fps

| Kupcake explică (pentru PainTech):

Dar
AMD E-450 APU with Radeon (tm) HD Graphics 1.65 GHz?
Unde exact scrie la proprietăți câți fps are? Nu îmi dau seama, sorry big grin

| PainTech a răspuns (pentru Kupcake):

AMD E-450 APU e chiar mai prost decat procesorul mentionat anterior. Totusi este posibil ca partea de grafica sa mearga mai bine si sa adauge un bonus de performanta destul de mare, fiind un APU.

Habar nu am, nu gasesc benchmarkuri E450 in WOW, si nici nu am avut tangente cu acest procesor, nu stiu ce sa zic.

" Unde exact scrie la proprietăți câți fps are? "
Nu o sa gasesti la proprietati nimic legat de fps. FPS-ul reprezinta numarul de cadre pe secunda cu care jocul se misca. Un numar mic inseamna ca jocul merge extrem de prost si are lag pe sistemul respectiv. Un numar mare de FPS inseamna ca jocul merge bine.

24 de fps se folosesc pentru filme, e insuficient pentru jocuri, mai ales cand te misti.
30 de fps e considerat minimul pentru jucatorii care nu sunt foarte pretentiosi cu un joc casual.
60 de fps e considerata valoarea recomandata si e maximul de fps-uri pe care majoritatea ecranelor il pot afisa.
120 -> 144 e valoare recomandata pentru jucatorii profesionisti in jocuri si competitii.
Tine cont ca valorilea astea sunt subiective.

https://www.youtube.com/watch?v=xB1qBQhqoAE

Răspuns utilizator avertizat