| DarQueen a întrebat:

HELP!
Am un laptop MSI CX623 cu configurația:
CPU Intel Core i3-370M
VGA Nvidia Geforce 310M/1GB DDR3
RAM 4GB DDR3

Merge totul okay, dar mai nou, observ că, orice joc aș vrea să rulez, se încarcă și după un timp(nu foarte mult), laptopul se stinge brusc și nu mai pornește de la buton decât după ce scot și reintroduc acumulatorul în el.
Menționez că nu se supra-încălzește, am și cooler pentru asta.
Care poate fi problema?

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme cu placa de baza, si eu am patit la fel cu un laptop, si aveam probleme cu placa de baza

| DarQueen explică (pentru bogdan324):

Eh, nu, era ventilatorul cu probleme, prea mult praf la bord.
Dar mulțumesc pentru răspuns, nu credeam că voi primi unul, așa că te răsplătesc cu o fundiță happy

| bogdan324 a răspuns (pentru DarQueen):

Hm,credeam ca laptop-ul era nou, nu ma gandeam la praf

| DarQueen explică (pentru bogdan324):

Da, e de 2 ani achiziționat. Never cleaned laughing

| bogdan324 a răspuns (pentru DarQueen):

Saracu' ventilatorlaughingDar totusi, sunt mirat, cum se poate sa nu se supraincalzeasca cand are praf

| DarQueen explică (pentru bogdan324):

Apăi nici eu, dar cica asta e. apăi, încă nu i-am făcut nimic, nu mă mai joc pe el, nu se oprește laughing

| bogdan324 a răspuns (pentru DarQueen):

Eu mi-am facut un pc pe piese pentru jocuri, un Intel i5 de generatie Ivy bridge cu 8gb ram, nu am avut bani si de placa video atunci asa ca m-am jucat pe integrata un timp, dar se miscau super bine jocurile precum call of duty modern warfare 3 si battlefield 3(call of duty mw3 l-am dat pe setari foarte mari, iar battlefield 3 pe rezolutia 720p si setari medii), acum am un Asus nVIDIA gtx 660ti

| DarQueen explică (pentru bogdan324):

Bine, eu nu-s gamer de profesie, joc doar de plictiseală și nu mă omor cu jocurile. happy

| bogdan324 a răspuns (pentru DarQueen):

Oricum,pe un laptop, bine ar fi sa joci maxim un san andreas sau ceva care nu il fac sa grohaie ca un porc, ca sa zic asa

| DarQueen explică (pentru bogdan324):

UPS, joc NFS The Run și X-MEN Mutant Academy 2 emulat din PS.