| vlader93 a întrebat:

Mi'am luat de curand un Asus x52jc cu placa video Nvidia geforce 310m. Faza este ca laptopul imi citeste placa video ca fiind intel HD.de ce? am instalate toate driverele.

11 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Intra pe nvidia.com si downloadeaza driverul pentru placa ta.

| DoRu a răspuns:

Pt ca ai intr-un fel instalata si placa video Intel HD si de aceea. Era de folos daca ziceai si ce windows ai ca sa-ti pot explica si cum sa cauti driverul Intel HD! Si cauta pe net Nvidia GeForce 310m download si daca ai in softpedia gasit downloadezi de acolo. Sau cauta : Asus x52jc driver download

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ai o tehnologie care se numeste nVIDIA optimus...si cand navighezi p net sau ceva usor de facut ruleaza pe placa video Intel, iar la jocuri sau filme intra aia nVIDIA, asa te tine bateria mai mult, cauta mai mult p net si o sa vezi

| vlader93 explică:

Am windows 7.

| vlader93 explică:

Am downloadat driverul de pe nvidia.com iar cand sa se instaleze imi zice : " This graphics driver could not find compatible graphics hardware. "

| vlader93 explică:

Am download driverul de pe nVIDIA si imi zice : " This graphics driver could not find compatible graphics hardware "

| vlader93 explică:

Imi mai raspunde cineva straight face

| vlader93 explică:

Problema rezolvata.Era din cauza unui update din bios.

| Coke_5864 a răspuns:

Ce windows ai ?

| anabol a răspuns:

Ceau! si eu am o problema ca si a ta numa eu nu stiu ca fac setarile daca mai putea ajuta! mersi mult!

| Cristian_Ilisei_1996 a răspuns:

Se poate schimba placa de baza nVIDIA geforce 310m cuda de pe un laptop Asus x52jc cu una care e dedicata, gen nVidia GeForce GT 540M?