| anonim_4396 a întrebat:

Hey all scriu pentru a va cere ajutorul(evident). Deci de cateva zile(sau mai multe) ma tot gandesc sa incep un mare,MARE "proiect"... pe scurt mi-a venit ideea traznita sa fac un joc.Din pacate nu am inspiratie si nu stiu ce fel de joc sa fie si ce caractere sa aiba(mai multe chestii).
Deci va rrrroooooggg sa imi scrieti ideile voastre si eu am sa le iau in considerare, orice idee conteaza chiar daca la prima vedere pare banala...cu cat mai multe cu atat ma binetongue

1 răspuns:
| Ioana_Bompa_1968 a răspuns:

Depinde ce fel de joc ai vrea sa faci...De exemplu daca vrei sa fac un joc cu parkour(|nu stiu cum se scrie)poti sa faci niste caractere cat mai ciudate(monstri inventati, obiecte insufletite sau mancare insufletita), daca vrei sa faci un joc de groaza inventeaza o poveste cat mai misterioasa si caracterul sa fie un copil intunecat, daca vrei sa faci un joc cu moda sa faci personaje cat mai reale, etc.