| GiusiGiusii a întrebat:

Hey! Am CS GO cumparat de pe steam! Intru in cs go si imi fac setarile, dupa ce imi fac setarile dau pe butonul de apply! Si daca ies din cs go si intru din nou nu imi raman setarile! Eu de obicei jucam pe ultima rezolutie...si cs go mii se pune automat pe rezolutia 800x600 ceea ce ma enerveaza..Ma poate ajuta cineva? Dau funda

Răspuns Câştigător
| pr0fu a răspuns:

Incearcă atunci să intrii aici:
C:\Steam\userdata\*yoursteamID*\730\local\cfg

Sterge folderul 730, iar dupa intrii in libraria steam, te duci la CS:GO, click dreapta, proprietati ai dai verify game files. Asta s-ar putea sa mearga

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi jocul.

| pr0fu a răspuns:

În primul rând, verifică la launch options, deoarece poate că ai adăugat o comandă care îți dă rezoluția pe 800x600.
Dacă nu e de acolo, îți poți reinstala jocul, insă mai ușor este să intrii la launch options și sa scrii acolo urmatoarele 2 comenzi: -w -h.

W=WIDTH=LĂȚIME;
H=HEIGHT=ÎNĂLȚIME.

De exemplu daca tu vrei 1920x1080, pui acolo: -w 1920 -h 1080.

Multă baftă!

| GiusiGiusii explică (pentru pr0fu):

Man iti multumesc mult...dar nu am problema numa cu rezolutia am cu mai multe... Oricum mersii mult!

| GiusiGiusii explică (pentru pr0fu):

Profule esti genial! Mersii, ma bucur ca exista oameni asa de calculati in ziua de azi! Daca vrei, da-mi add pe steam, ma gasesti cu numele asa: xCristea

| pr0fu a răspuns (pentru GiusiGiusii):

Ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor happy. Ti-am dat add.

| pr0fu a răspuns (pentru GiusiGiusii):

Incearcă atunci să intrii aici:
C:\Steam\userdata\*yoursteamID*\730\local\cfg

Sterge folderul 730, iar dupa intrii in libraria steam, te duci la CS:GO, click dreapta, proprietati ai dai verify game files. Asta s-ar putea sa mearga