| Daviiiiiid a întrebat:

Hey de un an si ceva nu prea ma mai joc metin. mi-ati putea spune voi cum fac sa rezist mai bine la crescut cu un shaman) ce bonusuri trebuie sa imi bag (tinund cont ca nu sunt bonusurile speciale sau (6/7). ) cum asa putea sa rezist mai bine, mersi :*

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Sal, din pacate pentru tine samanii sunt foarte slabi la pvm, ei de obicei dau buff unui razboinic si el ii creste dar o sa incerc sa te ajut oricum. In primul rand ai nevoie de aparare cat mai multa deci de bonusuri cu DEX (de preferat DEX+12) apoi ai nevoie de pv, sugerez 2k pv dar daca nu ai, merge si 1k pv dar sa fie pe troate itimele 1k nu doar pe cateva. Mai ai nevoie de int asa ca itime cu PM si Int, poate crezi ca samanii nu au nevoie de lovitura patrunzatoare dar in pvm e foarte importanta asa ca sugerez cat mai mare lov. patrunzatoare. Ai mare nevoie si de regenerare PV (era sa uit de astahappy ). Iti mai trebuie si niste bonusuri cu Str daca poti sa faci rost. Ai nevoie de abanosi +9 si iti sugerez sa bagi ebonita in ei, sa bagi minereuri in tot ce ai: bratara, colier, cercei. Sa nu uitam de nelipsitele pietre +4 si itime +9winking. Ar mai fi ceva, iti trebuie buffuri ca lumea fiindca in v1 si v2 sa fii saman si sa cresti singur e foarte greu. Ai nevoie de G-uri nu M-uri la lv 40 in sus, la lv 40 sa ai G la reflexie si atac fortat, pe urma pui puncte doar la binecuvantare pana la M si pe urma o faci G sau daca esti pe vindecare sa faci G la vindecare, atac fortat si mers de fulg (mersul de fulg este foarte bun un m5 sau m6). Si sa nu uitam de armawinking iti trebuie neaparat clopote ca au atac ceva mai mare ca evantaiele. Chiar cu toate itimele, bonusurile, skillurile astea nu o sa fii mai bun ca un razboinic pe corp de lv 50 cu m5 la aura, samanii nu is pentru duel, de aia se si numesc SAMANI pentru ca ei vindeca si dau atac si viteza de miscare nu se bat ca celelalte rase. E bine ca vrei sa reusesti pe puterile tale dar cu un saman cresti super greu si pana faci rost de ce ai tu nevoie te plictisesti, cel mai bine e sa faci caracter de bufferwinking iti trebuie itime medii si skilluri normale. Mult succes si daca te-am ajutat da-mi FUNDA.