| ItDoesntMatter01 a întrebat:

Hey guys. oare se poate folosii cheat engine pe http://s1.csgoskins.net/game? gen ..sa-mi maresc creditul?
pls help

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Nu. cheat engine merge doar pentru jocuri care iti ruleaza de pe calculator.
Online, totul este stocat pe server. ceea ce vei modifica tu folosind CE pe browser e doar pagina care iti este afisata.
Iar ceea ce vrei sa faci tu nu se mai numeste game cheating, ci frauda.

| ItDoesntMatter01 explică (pentru Danzell):

I know...dar am pierdut 5 euro jucand acolo, si nu cred ca ii voi recupera vre-odata

| Danzell a răspuns (pentru ItDoesntMatter01):

Cum am zis. nu merge. cheat engine nu merge online ci doar offline.

majoritatea site-urilor sunt hostate pe servere securizate intr-o oarecare masura.
ca sa poti avea acces la informatiile de acolo trebuie sa stii un pic mai mult(foarte mult) decat sa cauti o valoare in cheat engine si sa o modifici.

teoretic, cum era in mmo-uri inainte, trebuia sa ai un program care facea packet sniffing, modifica valorile acelui pachet si le trimitea inapoi catre server. acum nu mai merge.

insa aici e alta mancare de peste.
aici trebuie sa obtii acces direct catre server. iar daca serverul foloserste metode de criptare, ai incercat degeaba. o decriptare pe un calculator normal dureaza mii de ani (fara gluma mii), pentru a obtine cheia de decriptare.
pe langa asta, unele servere blocheaza accesul extern la ele. gen de pe alte ip-uri decat cele permise.
inca o chestie: toti banii aia sunt contabilizati si se observa foarte usor lipsa sau excedent.

| StochitaCatalin a răspuns:

Nu.Poti sa il folosesti ca sa maresti creditul dar il maresti doar pentru tine(doar tie iti arata) si nu are rost.Cheat engine e mai mult pentru jocurile offline