| Fagaras_Robert_1974 a întrebat:

Hey, imi puteti spune cat de bun este acest calculator, http://www.altex.ro/......4600-linux
Ce jocuri imi merg pe el si daca nu e bun va astept cu alte sugestii.
Funda!

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E un rahat facut cu picioarele. Daca vrei jocuri in banii astia iti faci frumos un sistem cu FX-6300 sau un G3258 de la Intel si cu o placa video acceptabila. Cam asa ceva - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1113852/

| Fagaras_Robert_1974 explică (pentru KodrutZ):

Am o intrebare, dual core e mai bun ca i7?
Daca da ok
Daca nu refa te rog wishlist-ul si pune un procesor i7 sa vad cam cat m-ar costa.

| KodrutZ a răspuns (pentru Fagaras_Robert_1974):

Nu breh, procesorul nu e mai bun ca i7, dar sistemul per total se pisa pe rahatul ala facut cu i7 in bataie de joc. Un sistem cu i7 si cu o placa video pe masura, facut cu cap, ajunge pe la cel putin 4500 RON. Asta ca sa nu il faci in bataie de joc, desigur.

| Fagaras_Robert_1974 explică (pentru KodrutZ):

Eu ti-am cerut sa refaci wishlistu si sa pui in loc de procesor dual core i7 ca sa vad cat m-ar costa

| KodrutZ a răspuns (pentru Fagaras_Robert_1974):

Daca nu schimbi nimic altceva mai adaugi vreo 1000 RON... dar obtii un sistem iarasi facut cu picioarele. Mai bine pui un SSD si iesi mult mai cistigat. G3258-ul ala il duci la 4 GHz fara mari eforturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bun, dar placa video lasa de dorit, e urat sa-ti cumperi un calculator gata facut, fa-ti pe piese PC nu-l cumpara gata facut.