| 1ull1 a întrebat:

Hey! Pentru jocul Far Cry 3 Am nevoie obligatoriu un procesor dual core?
Ce fel de procesor cere far cry 3 viteza acestuai ma intereseaza!
Merge pe un single core 2. 11ghz?
3 gb ram Si placa video de 1gb? ( p.s: E de 512 extinsa pana la 1, 2gb dar din cate am observat a ajuns la 2gb nu stiu cum).

Răspuns Câştigător
| ZeamăDeFasole a răspuns:

Ok frate am înţeles ideea. Poate de site-ul acesta nu ai auzit sau ai auzit.
http://www.systemrequirementslab.com/cyri

Acolo tastezi în căsuţa de căutare, jocul care vrei să vezi dacă îţi ruleză.

Baftă.

4 răspunsuri:
| ZeamăDeFasole a răspuns:

Far Cry 3 system requirements (minimum)

CPU: 2.0 GHz dual core processor
RAM: 1GB of system memory
Graphics: DirectX 9 compatible card with 256 MB RAM. Nvidia 8-series or AMD Radeon 3000 series graphics cards.
Operating system: Windows XP
DirectX compatible audio card
8 GB of hard disk space

Far Cry 3 system requirements (recommended)

CPU: 2.4 GHz quad core Intel or AMD processor
RAM: 2GB
Graphics: DirectX 11 compatible card with 1GB of video memory, Nvidia 400-series or AMD 5000-series.
Operating system: Windows 7
DirectX compatible audio card
8 GB of hard disk space

| 1ull1 explică (pentru ZeamăDeFasole):

Eu ma refer daca e necesar sa am dual core o.0 si macar puteai sa imi zici ca iti merge!

| ZeamăDeFasole a răspuns (pentru 1ull1):

Voi nu sunteţi recunoscători de nimic happy Vă "trebuie mură-n gură".

| 1ull1 explică (pentru ZeamăDeFasole):

Frate iti sunt recunoscator... DAR FRATE STIU SI EU SYSTEM REQUIREMENTS!~~!~ Si nu stiu daca PROCESORUL ALA AL MEU SE INCADREAZA SA DUCA JOCUL! Am jucat si Tomb Raider 2013 cu procesorul asta si nu stiu despre Far Cry3! Sunt unele jocuri precum Nfs Mw 2012 care cere procesor dual core nu porneste daca nu ai minimum dual core!

| ZeamăDeFasole a răspuns (pentru 1ull1):

Ok frate am înţeles ideea. Poate de site-ul acesta nu ai auzit sau ai auzit.
http://www.systemrequirementslab.com/cyri

Acolo tastezi în căsuţa de căutare, jocul care vrei să vezi dacă îţi ruleză.

Baftă.