| bogdannn123 a întrebat:

Vreau sa imi schimb placa video cu una foarte buna si nu stiu daca este compatibila cu pc. As vrea sa imi gasiti oferte de placa de baza pentru :AMD ATHLON(tm)64 x2 DUAL CORE PROCESOR 4000+ 2. 11GHz, 1.00GB ( am de gand sa imi pun 3. 00GB) of RAM, PHYSICAL ADDRESS EXTENSION.

Astept oferte big grin

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai un slot PCI-e x16, deci poti pune o placa video GDDR 2. Poti incrca si cu 3 dar nu va da randament intru-cat rata de transfer a placii de baza este mai mica. In privinta memoriei poti folosi doua memorii de 2Gb fiecare= 4Gb dar la 800 Mhz. Deoarece nici memoriile nici placa video nu se mai fabrica o sa te coste cam scump.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-ne denumirea placii de baza. Daca nu stii ia programelul CPU-Z (este gratuit pe net): http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/CPU-Z.shtml
si scrie ce scrie la mainboard/model.

| bogdannn123 explică (pentru Salontanul):

Nf61s-m2a

| Salontanul a răspuns (pentru bogdannn123):

Ai un slot PCI-e x16, deci poti pune o placa video GDDR 2. Poti incrca si cu 3 dar nu va da randament intru-cat rata de transfer a placii de baza este mai mica. In privinta memoriei poti folosi doua memorii de 2Gb fiecare= 4Gb dar la 800 Mhz. Deoarece nici memoriile nici placa video nu se mai fabrica o sa te coste cam scump.