| Alex_3707 a întrebat:

Hey salut fratilor eu mereu mi-am dorit sa fiu un hacker si cred ca multi la un moment at si-au dorit sa sparga un site o parola un cont, dar din ceea ce am inteles din discutiile asemanatoare de pe net este ca nu poti deveni usor hacker...in fine totusi multi oameni spun ca trebuie sa ai cunostinte foarte mari de matematica si programare pentru a deveni hacker, dar cea ce nu inteleg este cum acel hacker roman Icemen sau cam asa a spart 25 de servere nasa cu doar 9 clase nestiind nimic, totul invatand de pe net...Deci voi ce parere aveti puteti deveni hackeri daca nu aveti habar de nimic in acest domeniu aveti doar o pasiune in legatura cu aceasta?

3 răspunsuri:
| BlueWarrior a răspuns:

Da, eu cred ca se poate sa devii un hacker doar din ceea ce vezi de ex. pe YouTube...Dar asta nu inseamna ca poti fura si sparge fara sa platesti.Eu zic sa nu te bagi stii ca acel hacker roman a fost pedepsit nu? Mai bine ai sta linistit si ai trai din propria munca.

| Alex_3707 explică (pentru BlueWarrior):

Da stiu ca a fost pedepsit, dar eu sincer cred ca nu o merita acel om vroia sa doveeasca ca mereu este loc pentru mai bine si a vrut sa dovedeasca ca el poate sa sparga ceea ce a facut zeci, sute de oameni si eu pentru el am un respect foarte mare acum asta este parerea mea si sincer daca nasa l-ar fi avut in echipa puteam sa aiba o protectie mult mai mare ..in fine dar ceea ce mi-ai spus sa nu ma bag in asa ceva ca pot sa fiu pedepsit nu sunt de acord ca eu am spus ca vr sa devin hacker nu cracker deci nu prea am sa am de suferit intervin numai cand trebuie construiesc si repar parerea mea.

| BlueWarrior a răspuns:

Eu nu stiu frate ti-am spus...zic sa nu te bagi risti extrem de mult si chiar daca nu faci lucruri rele...asta e Romania asa ca, BAFTA!