| ƒαηтαѕу a întrebat:

Hey TPU
Am niste casti wireless si la casca au o chestie mov din plastic.
Ea a cazut si am lipit-o la loc cu picatura.
Ele au garantie dar mama cand a auzit ca am facut asta s-a suparat
Mai le pot duce inapoi, adica mai e valabila garantia?
PLS DAU FUNDA!

5 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Corect nu ar fi,deoarece acest accident nu are acoperire in garantie, daca castile functioneaza, nu cred ca vei reusi sa le schimbi, dar cum traim in Romania, merita sa incerci(bine inteles, doar daca nu este foarte vizibila lipitura facuta de tine)Succes...

| ƒαηтαѕу explică (pentru LIN2010):

Ah nu, nu voiam sa le schimb doar pentru acea lipitura.
Aia am rezolvat-o era doar un plastic mic.
Eu voiam doar sa ma asigur ca daca nu se aud sau se strica ceva important, sa mai am garantia.
Oricum o sa ma interesez.
Mersi

| LIN2010 a răspuns (pentru ƒαηтαѕу):

Chiar asta e problema daca se intampla ceva cu ele in perioada de garantie, si le vei duce la service, se pot lega de acest lucru, vor argumenta ca nu au fost utilizate corespunzator si de la izbitura nu mai functioneaza, dar nu trebuie sa disperi de obicei functioneaza bine cat dureaza perioada de garantie.Cu placere

| ƒαηтαѕу explică (pentru LIN2010):

Nu s-a izbit
erau la ureche si pur si simplu...a cazut plasticul.

| LIN2010 a răspuns (pentru ƒαηтαѕу):

Nu eu cred ca s-au izbit,asa interpreteaza cei de la service daca descopera lipitura, intelegi, cred ca asta este si motivul supararii mamei tale, sa nu cumva cei de la reparatii sa spuna ce ti-am relatat mai devreme, daca cumva se vor srica castile in timpul garantiei.Eu sunt patit ca nu am avut cum dovedi ca zgariturile nu erau de la cazaturi sau izbituri cand nu-mi mai mergea microfonul de la casti.Raspunsul lor a fost ''utilizare necorespunzatoare si socuri mecanice provocate prin lovire '' Eu doar la aceste aspecte faceam referire.Deci stai linistit ia-ti un pahar de suc "cu fundita"si pune castile la lucru.Respecte...