| qPandik a întrebat:

Salut, sunt nou pe aici si am o problema, asa ca am decis sa apelez la expertii de pe TPU.

Am o pereche de casti Digittex, cu microfon si 2 fire, cel putin vizual sunt 2 fire, inauntru nu stiu cate sunt. Acum 10 minute casca dreapta nu s-a mai auzit, asa ca am decis sa trag putin, de firul care duce in casca dreapta, si l-am rupt. Insa l-am rupt fix de unde intra firul in casca dreapta. Oare se mai pot repara daca le lipesc cu pistolul de lipit? insa nu prea stiu cum trebuie si unde sa lipesc acel fir rupt. O sa revin si cu imagini la casti, deoarece e ora 2:17 cand scriu aceasta "poveste".

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Posibil ca firul sa fie intrerupt pe traseu (in cazul asta trebuie schimbat intregul fir sau la gunoi). Daca problema este doar lipitura cu casca, lipesti firul in contactul castii unde nu mai este nimic lipit (de unde s-a dezlipit asta). Ar fi bine sa pui si o poza, sa iti incercuiesc unde trebuie facuta lipitura.

| qPandik explică (pentru danutzu96):

Până la urmă, ca să nu mă complic mi-am luat altele.

1 răspuns: