| LoLSykes a întrebat:

am o problema cu laptopul.cred ca a luat un virusnu stiu.cand downloadez vreun joc sau price altvceva mi se deschide cu movie maker. daca vreau sa folosec de exemplu gooogle earth trebuie sa dau click dreapta la deschidere cu shhi daca dau pe un program mi se deschid toATE CU acelashy program.va rog ajutati-matongue

Răspuns Câştigător
| stapanullumii a răspuns:

Nu ai luat virus ai dat pe ceva open with for all program... trebuie sa deselectezi... apropo pun pariu ca ai Windows 7.

3 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Buna.Nu crezi ca ai luat un virus.Defapt leptopul s-a virusat complet. Daca vrei sa remediezi aceste probleme trebuie sa iti reinstalezi Windows-ul urgent pana nu se viruseaza si mai mult. Dupa ce reinstalezi Windows-ul cauta pe net Microsoft Security Essential.Este cel mai bun antivirus free.Il am de 1 an si nu mi-a facut probleme.

| stapanullumii a răspuns:

@Andreutzu007 complet gresit cel mai bun antivirus free este : bit defender free edition 10 si cel mai bun antivirus este bineintele kaspersky urmat de bitdefener la o distanta frumusica si cu mult in spate de nod32. restul antivirusilor sunt frectie la picor de lemn. ce Microsoft Security Essential ce norton. ce Mcafee. alea nu fac nimic nici cu licenta...

ps: nu ai laptopul virusat ti-am explicat mai sus...

| LoLSykes explică:

Acum am rezolvat problema nu mai trebuie sa va bateti capu.shy da am windows 7 big grin