| MagmanCuban a întrebat:

am un pc destul de bunicel care m-a costat 2800 de lei, mi-am instalat gta 5 dar am ceva probleme,cu fps-urile stau bine dar din moment ce intru in oras am framedrop-uri, uitati cateva specificatii: Intel(R) Core(TM) i5-7400 CPU @ 3. 00GHz 3.00 GHz.Memorie RAM: 8 iar placa video nu mai stiu sigur daca era gtx 680 sau ceva de genul,daca e imi puteti spune unde pot vedea deoarece nu mai am cutia de la pc, stiti cumva de ce am frame drop-uri?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Da, fa-i update la GTX 1050 si vei scapa de probleme! Ai o placa video buna!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Gtx 680 nu e o placa video foarte buna deci seteaza jocul la setari minime! ca sa vezi ce placa video ai dai clic pe sageata din dreapta jos apoi clic drept pe Nvidia apoi pe Nvidia Control Panel apoi jos pe stanga clic pe : Sistem Information! Bafta!

| MagmanCuban explică (pentru lpavel):

Nu a mers si am cautat alta varianta pe Youtube pe device manager la display adapters am 2 NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti si Intel(R) HD graphics 630 trebuie sa dau uptade?

| lpavel a răspuns (pentru MagmanCuban):

Da, fa-i update la GTX 1050 si vei scapa de probleme! Ai o placa video buna!