| Daryus3k2 a întrebat:

Pentru cei care joaca Minecraft.Am o problema cu drop frame-urile, deci cand stau pe loc am 50 fps +, dar cand ma misc am o gramada de drop frame-uri.Adevarul e ca am un PC slab. Adica dual core de 2, 44 ghz, si o placa video de 824 mb de la Intel.Mentionez faptul ca am instalat driver-ul pentru placa video.Da mi-au crescut fps-urile dar drop-frameuri tot le am avut.Am incercat o gramada de modalitatii precum : optifine (low setings), update java, sa intru in task manager si sa dau jocul la hight, am instalat si mc patcher.Da mi-au marit foarte mult fps-rile de la 30 la 50 dar cand ma misc e dezastru, pe versiinulile de sub 1.8 merge perfect.Care ma poate ajuta va rog, i raman dator si i dau funda, exista drivere pentru procesor sau ceva, nu stiu ce sa fac.Dau funda.!

3 răspunsuri:
| GabbyMTH a răspuns:

Dual core de 2, 44 ghz, si o placa video de 824 mb..sunt de ajuns pentru Minecraft. poate nu ai ram destui?

| Daryus3k2 explică (pentru GabbyMTH):

M-am gandit la asta ca am doar 2.

| GabbyMTH a răspuns (pentru Daryus3k2):

Mie imi merge perfect ..am procesor dual core de 1, 90 ghz, placa video de 1 GB si 4 GB ram